Білгород-Дністровський. Білгород-Дністровський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія»

Інформація для батьків

Вчитель-логопед, дефектолог: Ярошенко Марина Михайлівна працює КЗ “НВК школа - гімназія”з 2010 н.р. У 2003 році закінчила Білгород-Дністровське училище ПДПУ ім. К.Д. Ушинського та отримала диплом з відзнакою за спеціальністю вихователь дошкільного закладу, вихователь дітей з затримкою розумового розвитку. А у 2009 році закінчила ПДПУ ім. К.Д.Ушинського в м. Одеса та отримала спеціальність “Дефектолог” та здобула кваліфікацію логопеда. Загальний  стаж роботи 17 років.  За 2019-2020 н.р. отримала сертифікати за участь в семінарах та конференціях для вчителів-логопедів. За такими темами   “Сучасна практична логопедія, нові стратегії”. “Корекція та профілактика  порушень навчальних   навичок: дисграфія, дислексія ”. “Логопедический  массаж.” За роки роботи в КЗ “НВК” школа- гімназія” облаштувала кабінет, весь необхідний  матеріал відповідає “положенню про  логопедичний  кабінет.”
   Заняття проходять щодня. Проводжу як групові так  індивідуально- корекційні заняття. Робота моя з дітьми направлена на:
      -  розвиток та корекцію звуків;
       - фонематичний слух;
       - збагачення словникового запасу слів;
       - граматичний уклад мови;
       -  попередження та подолання дисграфії, дислексії;
       - корекція загальної та мілкої моторики;
       -  психічних процесів.

ШАНОВНІ БАТЬКИ! Якщо корекція розпочата вчасно (з 3-4 р років, а може бути і раніше), то у більшості випадків до  початку шкільного навчання порушення мовлення вдається повністю

подолати, після чого дитина  може вступати до загальноосвітньої   к школи. І лише у випадках складної мовленнєвої патології  навчання  буде проходити довше, тому продовжиться у спеціальній загальноосвітній школі для дітей з тяжкими порушеннями мовлення, або в інклюзивних класах у загальноосвітній школі.

Пропоную Вам ознайомитися з симптомами мовленнєво-мовного оцінювання, які допоможуть
   на ранніх етапах виявити відставання у мовленнєвому розвитку  дитини та своєчасно
   розпочати корекційну роботу.
  •   Від народження – жодної реакції на звуки та голосів середовища;
  •   3-4 місяці- відсутність аґукання чи втішливих звуків, лише плач;
  •  1 рік – жодної реакції на звуки, розмови людей. Відсутність лепетання чи припинення лепетання;
  •  2роки – відсутність розуміння, коли до дитини звертаються. Менше ніж 10-20 слів;
  •  2,5 роки - відсутність фраз з двох чи більше слів. Дуже обмежений словниковий запас. Не відповідає на прості запитання. Мовлення повністю незрозуміле;
  • 3 роки-відсутність коротких речень. Не бере участь у простій бесіді. Мовлення значною мірою незрозуміле;
  • 4 роки - труднощі при вивченні нових понять. Утруднення у поясненні подій. Відсутність закінчених речень. Труднощі у виконанні складних наказів.